Kaip stiprinti vaikų imunitetą

Atėjus rudeniui vaikams nesusirgti – tikras iššūkis ne tik tėveliams, kurie turi tinkamai parinkti rūbelius šaltesniam laikotarpiui, bet ir vaikų imunitetui. Adaptacinis stresas darželyje, nauja pradžia mokykloje, kasdieniai iššūkiai kelia didžiulį stresą, dėl ko  silpsta vaiko imunitetas ir prasideda ligos. Kuo galime padėti ir kaip apsaugoti mažuosius atšalus orui, patarimais dalinasi VšĮ Kėdainių PSPC šeimos gydytoja Ieva Merliūnienė.

Visų pirma, didelį indėlį į gerą savijautą turi kokybiškas miegas. Pailsėjusiam organizmui ne tik lengviau kovoti su aplinkoje esančiomis infekcijomis, tačiau ir efektyviau atlaikomas stresas. Ne mažiau svarbus ir sveikas, kokybiškas, daržovių ir vaisių kupinas maistas bei valgymo reaguliarumas. Vaikui svarbi visavertė mityba, kuri praturtiną organizmą tiek vitaminais, tiek mineralais. Svarbu pridurti ir tai, jog kiekvienas vaikas, patiriantis pakankamai didelį protinį krūvį ugdymo įstaigoje, turi ,,išsikrauti” ir fiziškai. Ar tai būtų lengvas pasivaikščiojimas ar taptų propaguojamas profesionalus sportas – kiekvieno individualus pasirinkimas.

Na, o jei paklaustumėte kokius papildus galite skirti mažiesiems šaltuoju metų laiku – vieni svarbiausių imunitetui – vitaminas C, vitaminas D, cinkas bei žuvų taukai.

Kalbant apie kūdikių imunitetą, pagrindą formuoja žindymo laikotarpiu gaunamas pienas, kuriame gausu mamos imuninės sistemos komponentų bei kitų kūdikio imunitetą stiprinančių medžiagų. Nuo 2-4 savaitės rekomenduojama papildomai skirti vitamino D bei nuo 6-12 mėnesių – vitamin C preparatų skysta forma.  

Na, o jei atsitiktų taip, jog mažasis vis tik susirgo, drąsiai kviečiu apsilankyti pas mus – Kėdainių PSPC.