Platinama VLK informacija

VšĮ Kėdainių PSPC suaugusiųjų ir vaikų registratūrose, Šeimos medicinos ir Odontologijos skyriuose platinami lankstinukai įvairiais sveikatos klausimais, kuriuos pateikia Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Juose rasite informacijos apie kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones, apie medicininę reabilitaciją, apie privalomąjį sveikatos draudimą, apie Europos sveikatos draudimo kortelę, apie odontologijos paslaugas vaikams, apie dantų protezavimą, taip pat atmintinę apie ligų prevencijos programas.

Lietuvoje vykdomos 5 ligų prevencijos programos, kurių įgyvendinimo išlaidas ligonių kasos kompensuoja Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Pagal šias programas privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai gali nustatytu dažnumu nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio, taip pat dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Norint pasitikrinti pagal minėtas programas, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Atsakingi už savo brangiausią turtą – sveikatą – esame mes patys. Tik po to ši atsakomybė tenka šeimos gydytojams, kitiems specialistams. Kuo daugiau būsime informuoti apie ligų prevenciją, tuo geriau galėsime pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata.  

VšĮ Kėdainių PSPC inform.