Pirmasis Motinystės mokyklos susitikimas

Rugsėjo 21- ąją Kėdainių rajono motinystės mokykla vėl atvėrė duris būsimiesiems ir jau mažylius auginantiems tėveliams. Tądien, įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamą programą „Sveikos gyvenimo pradžios skatinimas“, pradėtas teorinių ir praktinių užsiėmimų ciklas, kuris tęsis iki lapkričio 23 dienos.

Pirmasis susitikimas vyko su psichologe Arūne Jakutiene. Paskaitos „Kūdikio saugaus prieraišumo formavimas šeimoje“ metu, lektorė susirinkusiems būsimiesiems tėvams priminė kas yra prieraišumas, kad jam būdinga tarpusavio ryšio stiprumas, abipusių jausmų intensyvumas, gyvybiškai svarbių emocinių santykių pasireiškimas. Susitikimo metu aptarti prieraišumo vystymosi etapai. Atkreiptas dėmesys į galimas situacijas, kada formuojasi nesaugus prieraišumas ir kaip to išvengti. Susitikimo pabaigoje lektorė pristatė leidinius, kuriuos verta paskaityti mažylių laukimo ir auginimo laikotarpiu ir atsakė į tądien kilusius klausimus.

Motinystės mokyklos direktorė, kuri yra VšĮ Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė teigė, kad lankytojos namo grįžo ne tuščiomis – ne tik su aktualia informacija, bet ir dovanomis: leidiniais „Nėštumo kalendorius“, informacinėmis skrajutėmis apie paskaitas internetu „Psichologinis poros pasirengimas gimdymui“, knygomis – „Kaip užauginti žmogų“. Knygos įsigytos iš programos ,,Sveikos gyvenimo pradžios skatinimas“ lėšų. Pasak leidinio „Kaip užauginti žmogų“ autorės A. Kurienės: „Tai žemėlapis, kad nepasiklystume, o nuklydę rastume kelią“.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.