Kėdainių PSPC gauta valstybės kompensuojama gripo vakcina

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre ir rajono ambulatorijose pradedamas skiepijimas valstybės kompensuojama keturvalente gripo vakcina ,,Influvac Tetra“, skirta 2023/2024 metų gripo sezonui. Valstybės kompensuojama gripo vakcina, skirta rizikos grupės pacientams.

Pageidaujančius pasiskiepyti, prašome kreiptis pas savo šeimos arba vaikų ligų gydytoją.

Nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Nemokamai bus skiepijami vaikai iki 18 metų, turintieji šiuos sveikatos sutrikimus: sergantieji lėtinėmis ligomis (inkstų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos, onkologinėmis ligomis, sergantieji cukriniu diabetu ir pan.). Nemokamai skiepijami vaikai, gyvenantieji socialinės globos įstaigose.

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais dar prieš prasidedant epideminiam gripo laikotarpiui. Skiepijimas yra pati efektyviausia priemonė nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.