„Kūdikio mankšta ir masažas“

Motinystės mokyklos lankytojai spalio 19 – osios popietę rinkosi susitikimui su Asociacijos „Padedu augti“ vadove Inga Laukyte-Budriene paskaitai / diskusijai „Priešlaikinis gimdymas: ar įmanoma jam pasiruošti?“, tačiau rudeniškos ligos pakoregavo susitikimo temą.

Tądien lektorė VšĮ Kėdainių PSPC bendrosios praktikos slaugytoja, masažo specialistė Sandra Rimkuvienė teorinio / praktinio užsiėmimo „Kūdikio mankšta ir masažas“ metu supažindino su masažo nauda kūdikiui ir mamai, pabrėžė, kuriuo amžiaus laikotarpiu rekomenduojama pradėti masažuoti ir kaip dažnai tai atlikti, aptarė kokia turi būti masažui skirta aplinka, kokius aliejus naudoti ar nenaudoti šiai procedūrai.

Kodėl verta kūdikį masažuoti? Tobulinama nervų ir endokrininė sistema; vaikas mokomas atsipalaiduoti; sumažinamas streso sukeltas hormonų išsiskyrimas; padedama kūdikiui pažinti savo kūną; padedama ugdyti savigarbos jausmą; skatinama bendrauti su išoriniu pasauliu; stiprinama imuninė sistema; naudingas kvėpavimo sistemai, nes didina jos pajėgumą ir praturtina kraują deguonimi; stimuliuoja žarnyną, padėdamas kūdikiui jį ištuštinti.

Lektorės teigimu, įprastas dalykas, kad dažniausiai nuo trijų savaičių iki trijų mėnesių kūdikiai kenčia dėl pilvuko dieglių ir dujų susikaupimo žarnyne. Labai svarbu suvokti, kad diegliai nėra patologija ir trunka laikinai. Turite pasisemti kantrybės ir išlikti ramūs ir išbandyti įvairias priemones: prisitraukti kūdikį arčiau, paguldyti jį veidu žemyn ant rankos ir lengvai pasūpuoti; po kūdikio pilvuku padėti šildyklę ar šiltą audinį; paruošti šiltą vonią; vieną savo plaštaką pasitepti aliejumi ir kūdikio pilvukui pagal laikrodžio rodyklę atlikti žemyn nukreiptus, žarnyną tuštinančius judesius, palengvinančius dujų išėjimą.

Lektorė pateikė pagrindines rekomendacijas, kokia turi būti aplinka masažo metu: vieta, kurioje ruošiatės masažuoti kūdikį, turi būti šilta (20 – 22 ºC), nes mažyliai labai greitai gali sušalti; geriausiai tiktų patogi vieta, neryškiai apšviesta ir kiek įmanoma tylesnė.; apsidairykite ir įsitikinkite, kad aplinkui nebūtų per daug įspūdingų dalykų, kurie galėtų patraukti kūdikio dėmesį; reikėtų vengti tiesioginio apšvietimo, kad netrukdytų ir neerzintų vaiko.

S. Rimkuvienė pabrėžė, kad niekada nemasažuoti mažylio, jei jis to nenori; „neužbėgti už akių“ vaiko fiziniams sugebėjimams, atitinkantiems tam tikrą jo išsivystymo lygį; nestimuliuoti kūdikio per daug, nes tai gali sukelti susierzinimą ar nemigą; nenutraukti procedūros per vidurį, išskyrus tuos atvejus, kai to nori kūdikis.

Rekomenduojama mažylį masažuoti prieš maitinimą (jei mažylis dėl alkio neverkia) arba praėjus 1 val. po maitinimo. Svarbiausia, kad mažylis būtų geros nuotaikos ir galėtų atsipalaiduoti.

Susitikimo pabaigoje, peržiūrėjus mokomąją video medžiagą „Kūdikių masažas ir mankšta“, Motinystės mokyklos vadovė Danutė Šilkaitienė dalyviams dovanojo ne tik spausdintą mokomąją medžiagą, bet ir iš programos lėšų įsigytus masažo kamuoliukus.

Programa „Sveikos gyvenimo pradžios skatinimas“. Finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

VšĮ Kėdainių PSPC inforn.