Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena

Pasaulinės diabeto dienos proga VšĮ Kėdainių PSPC slaugytoja diabetologė Rasa Povilonė kėlė kvalifikaciją konferencijoje ,,Diabeto valdymas: iššūkiai ir galimybės.Ypatingas slaugos specialistų vaidmuo“, vykusioje lapkričio 9-10 d. Druskininkuose.Lektoriai iš Lietuvos, Kroatijos, Pietų Afrikos, Rumunijos, Slovėnijos, Bulgarijos pranešimus skaitė gyvai bei nuotoliniu būdu.

Pranešimai skaityti įvairiomis temomis: ,,Gliukomačio svarba diabeto valdyme užtikrinant aiškius, tikslius rodmenis, kuriais galima pasitikėti“; ,,Kontroliuojamų tyrimų svarba“; ,,Praktiniai kelionių patarimai pacientams“; ,,Psichikos sveikata ir miego įpročiai“; ,,Gero slaugytojų ir kitų medicinos specialistų bendradarbiavimo svarba siekiant pagerinti diabeto valdymą“; ,,Pacientų, sergančių 2 tipo diabetu, gydymo insulinu pradžia/ pacientų įgalinimas priimti gydymą insulinu“, ,,Besikeičiantis cukrinio diabeto valdymas ir BGM vaidmuo“; ,,Nuolatinė gliukozės stebėsena keičianti pacientų kasdienybę“ ir kt.

Pasak Rasos Povilonės, buvo kalbama ir diskutuojama apie geriausią praktiką naudojant nuolatinę gliukozės stebėjimo sistemą (NGS), apie slaugytojų praktikoje patiriamus iššūkius ir patarimai, kaip juos įveikti. Apie NVS naudą nėščiųjų diabetu sergančioms moterims.

Buvo pristatyta cukriniu diabeto valdymo programinė įranga, skirta automatizuoti ir supaprastinti cukriniu diabetu sergančių pacientų kasdienybę.

Taip pat pristatytas išmanusis cukrinio diabeto valdymas ,,Dexcom One“ sistema, kuri yra efektyvi ir paprastai naudojama, nuolat matuoja ir rodo gliukozės kiekį išmaniajame telefone arba imtuvėlyje be dūrių į pirštą ar nuskaitymo.

Per programėlę ,,Contour Diabetes“ galima 100 proc. sėkmingai peržiūrėti gliukozės kiekio kraujyje rodmenis ir rezultatus. Taip pacientams galima padėti veiksmingai kontroliuoti diabetą. Ši programėlė papildyta naujomis funkcijomis, kuriomis naudodamiesi pacientai gali suprasti, kaip nuo jų kasdienės veiklos priklauso gliukozės kiekio kraujyje rezultatai.Todėl pacientai gali būti labiau užtikrinti diabeto kontrolės efektyvumu ir suinteresuoti laikytis gydymo planų.

Įgytomis žiniomis slaugytoja diabetologė Rasa Povilonė dalinsis su cukriniu ciabetu sergančiais suaugusiais pacientais, kuriems slaugos paslaugas teikia VšĮ Kėdainių PSPC kabinete Nr. 3.

Registruotis pas slaugytoją diabetologą galima:

  • internetu adresu https://ipr.esveikata.lt;
  • registratūros telefonų numeriais: (8 347) 61434, (8 347) 61334, 8 612 04039;
  • atvykus į registratūrą.

Konsultacinė pagalba teikiama pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigoje patvirtintą Sergančiųjų CD mokymo programą. Teikiant sergančiųjų CD slaugos paslaugas suaugusiesiems, jei jie pageidauja, gali dalyvauti ir paciento šeimos nariai.

Minėtos paslaugos su šeimos gydytojo siuntimu teikiamos nemokamai. Būtina išankstinė registracija. Jei pacientui reikalinga daugiau paslaugų – teikiamos mokamos paslaugos pagal Kėdainių PSPC galiojančius mokamų paslaugų įkainius.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.