Dalyvavo konferencijoje

Gruodžio 7 d. Kėdainių rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba (BST) surengė metinę konferenciją, skirtą Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariams, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos atsakingiems asmenims, sveikatos projektų rengėjams ir vykdytojams. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su BST veikla, įgyvendintais projektais, sveikatos situacija Kėdainių rajone.

Pranešimą ,,Profilaktinių programų, finansuotų iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos (VSRSP) įgyvendinimas“, skaitė VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoja klinikiniam darbui Laima Juodeikienė. Ji pagarsino, kad Kėdainių PSPC įgyvendina keturias VSRSP finansuojamas programas:

  • Kėdainių rajono jaunesnio amžiaus moterų gimdos kaklelio vėžio prevencija taikant ankstyvosios diagnostikos priemones.

Programa skirta moterims, jaunesnėms kaip 25 m. amžiaus ir pacientėms, kurioms jau nustatytas teigiamas ŽPV rezultatas ir reikalinga stebėti ir kartoti tyrimus, kurie jau yra mokami.Tikslas – įtraukti į programą tas pacientes, kurios nepatenka į valstybės finansuojamas programas bei sergančias ikivėžinėmis gimdos kaklelio ligomis atlikti gimdos kaklelio tyrimus. Kad galima būtų spebėti jų būklę ir anksčiau diagnozuoti ligas.

  • Kėdainių rajono jaunesnio amžiaus vyrų priešinės liaukos vėžio prevencija taikant ankstyvosios diagnostikos priemones.

Programa skirta vyrams, jaunesniems kaip 50 m. amžiaus, nepatenkantiems į valstybės finansuojamas programas, taip pat tiems, kurie turėjo specifinių simptomų, bet pagal numatytą laikotarpį, nepatenko į valstybės finansuojamas programas. Vykdant programą, buvo vykstama į kolektyvus, suteikiant vyrams galimybę atlikti tyrimą darbo vietoje.

Įgyvendinant programą, buvo imamas kraujas PSA rodikliui nustatyti, informuojama apie tyrimo rezultatus ir siunčiama konsultuotis pas specialistus pagal poreikį.

  • Kėdainių rajono vyresnio amžiaus asmenų širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto prevencija taikant ankstyvosios diagnostikos priemones.

Programa skirta vyresniems nuo 60 m. asmenims, atliekant rizikos faktorių nustatymo tyrimus greitaisiais testais. Asmenys, kuriems greitųjų testų tyrimų rezultatai viršijo normas, buvo siunčiami išsamesniems tyrimams ir šeimos gydytojo konsultacijoms.

  • Rūpestingi žingsniai: traumų prevencijos programa senjorams.

Programa siekiama stiprinti asmenų (65+) fizinio aktyvumo įpročius ir pagalbos teikimo kompetencijas traumų, nukritimų ir sužalojimų prevencijai, vykdant konsultavimą, mokymą, informacijos teikimą ir įgūdžių formavimą. Buvo teikiamos individualios konsultacijassenjorams apie traumų, nukritimų ir sužalojimų prevencijos priemones. Organizuoti grupiniai sveikos gyvensenos, psichomotorinių gebėjimų lavinimo ir pirmosios pagalbos teikimo mokymai, treniruotės ir pratybos.

Vykdant šias programas, galima anksti diagnozuoti ligas ir taikyti efektyvius gydymo būdus.

Nemokamos prevencinės programos – dovana bet kuriame amžiuje.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.