Nuo 2025 metų keisis vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka

Nuo 2025 m. sausio 1 d. vairuotojų, nepasitikrinusių sveikatos, turimi vairuotojo pažymėjimai skelbiami negaliojančiais, nepaisant ant jo nurodytos galiojimo datos, ir vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme.

Pasitikrinus sveikatą, pažymėjimo galiojimas bus automatiškai atnaujinamas.

VšĮ Kėdainių PSPC Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos pirmininkė, šeimos gydytoja Gintarė Mackevičienė teigia, kad vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas yra nustatyti, ar tikrinamo asmens sveikatos būklė atitinka minimalias fizinio ir psichikos tinkamumo normas, taikomas asmenims, siekiantiems vairuoti ir vairuojantiems atitinkamos kategorijos motorines transporto priemones arba jų junginius su priekaba ir (ar) traktorius, savaeiges mašinas ir mechanizmus.

,,Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pasibaigus galioti vairuotojų sveikatos medicininei pažymai kartu nustos galioti ir vairuotojo pažymėjimas. Vairuotojų sveikatą tikrina šeimos gydytojas bei gydytojas psichiatras, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurią pacientas yra pasirinkęs teisės aktų nustatyta tvarka ir kurioje prisirašęs. Jei yra indikacijų – siunčiama pasikonsultuoti pas gydytojus specialistus ir/arba medicinos psichologą. Rekomenduoju ir raginu visus vairuotojus neatidėlioti sveikatos tikrinimo paskutinėms dienoms todėl, kad yra didelis vairuotojų srautas, norinčių pasikeisti savo vairuotojų sveikatos pažymėjimus. Ypatingai nedelsti raginu tuos, kurie serga lėtinėmis ligomis, turi problemų dėl širdies, serga cukriniu diabetu, turi neurologinių problemų, nes šiuos pacientus nukreipiame specialistų konsultacijoms pas gydytojus specialistus, pas kuriuos būna ilgos laukimo eilės.

Vairuotojus įspėjame, kad medikai nebus atsakingi už tai, kad jūsų vairuotojo medicininė pažyma nustoja galioti ir tuo pačiu jūs laikinai neteksite teisės vairuoti,“ – informuoja Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos pirmininkė, šeimos gydytoja Gintarė Mackevičienė

Norintiems pasitikrinti ar jūsų medicininė vairuotojo pažymą galioja, tai galima padaryti Regitros internetiniame puslapyje https://www.regitra.lt, kur rasite savo duomenis.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. turėjusi įsigalioti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa, kuri susieja vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmę su vairuotojo medicininės pažymos galiojimu, atidėta metams – iki 2025 m. sausio 1 d.

Primename, kad jau dabar užsiregistravę vairuotojo sveikatos patikrai, nelaukiant ilgų eilių ir pasitikrinę sveikatą, galėsite laiku ir greitai gauti vairuotojo sveikatos medicininę pažymą.

Registruotis vairuotojų sveikatos tikrinimui galima:

atvykus į suaugusiųjų registratūrą;

paskambinus registratūros telefono numeriais (8 347) 61434, (8 347) 61334, 8 612 04039;

internetu: https://ipr.esveikata.lt

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vairuotojams-suteikti-papildomi-metai-pasitikrinti-sveikata