Kėdainių PSPC – nauja vaikų ir paauglių psichiatrė

Džiaugiamės pristatydami dar vieną VšĮ Kėdainių PSPC komandos narę – vaikų ir paauglių gydytoją psichiatrę Ireną Siniauskaitę. Darbą Psichikos sveikatos skyriuje gydytoja pradėjo šių metų pradžioje.

Gydytoja yra baigusi Vilniaus Universiteto Vaikų ir paauglių psichiatrijos rezidentūros studijas, įgijusi gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro kvalifikaciją. Teorinių ir praktinių žinių gydytoja įgijo dirbdama Santaros klinikų Paauglių psichiatrijos ir krizių intervencijos skyriuje bei priėmimo skyriuje. Tuo pat metu I. Siniauskaitė dirbo ir Pakaunės PSPC. LSMU gydytoja yra baigusi 3,5 metų trukusius psichoterapijos mokymus.

Tarp pirminiame lygyje besigydančių pacientų gydytoja pastebi raidos sutrikimų. Pasak gydytojos, kai ką galima koreguoti, prie kai ko reikia prisitaikyti. Nemažai yra ir nuotaikos sutrikimų, įvairiausių depresijų, nerimo, socialinio nerimo ypatingai paaugliams. Kartais tai yra norma, kad paaugliai tampa jautresni kitų kritikai bei požiūriui. Neretai pacientams pakanka akcentuoti, kad taip būna ir kitiems. Labai svarbus tiesiog žinojimas, kad nesu balta varna, kad taip gali būti, su tuo galima gyventi, kad galima išmokti kaip tą pakeisti, kad tai nėra nuosprendis visam gyvenimui.

Jaunam žmogui pakankamai sudėtinga būti kitokiu, nes natūrali socialinė raida yra apie tai, kad man reikia būti tokiu kaip visi.

Gydytoja skatina drąsiai kreiptis pagalbos, jaučiantiems kažkokių tai sunkumų.

Naujoji vaikų ir paauglių gydytoja psichiatrė Irena Siniauskaitė dirba antradieniais ir ketvirtadieniais 9.30 – 15.00.

Registruotis galima vaikų registratūros tel.: (8 347) 61555; 8 (347) 61130.