Paskutinė sausio savaitė – Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė

Nuo šių metų VšĮ Kėdainių PSPC vykdomą Gimdos kaklelio piktybinio naviko ankstyvosios diagnostikos prevencinę programą koordinuoja Vidurio ir vakarų regiono onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų koordinavimo centras. Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa vykdoma jau seniai, tik anksčiau dalyvauti šioje programoje kviesdavo vienas iš šeimos gydytojo komandos narių – šeimos gydytojas arba bendrosios praktikos slaugytojas.

Nauja yra tai, kad moterys, priklausančios tikslinei grupei, pasitikrinti kviečiamos iš koordinavimo centro. Apie dalyvavimą programoje moterys informuojamos laišku.

Gautame laiške pacientė yra informuojama apie registraciją tyrimui atlikti ir kviečiama nurodytu laiku atvykti į VšĮ Kėdainių PSPC profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio ligų.

Jei nurodytas laikas netinkamas, pacientės prašoma paskambinti į koordinavimo centrą nurodytu telefonu ir susitarti dėl tinkamo laiko.

Apie tyrimo rezultatą pacientė bus informuota laišku. Jeigu bus reikalingas tolimesnis tyrimas, moteris bus registruojama į kitas gydymo įstaigas, išsamesniam ištyrimui.

Dėl gimdos kaklelio vėžio:

Kartą per 3 m. 25-34 m. (imtinai) moterims atliekamas gimdos kaklelio citologinis tepinėlis.

Kartą per 5 m. 35-59 m. (imtinai) moterims atliekamas gimdos kaklelio aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas (AR ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio ištyrimas skystoje terpėje (jei AR ŽPV tyrimas teigiamas).

VšĮ Kėdainių PSPC inform.