Greitieji testai atlikti Raseiniuose

Kovo 14-osios popietę VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Šilkaitienė lankėsi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Raseinių skyriaus Nakvynės namuose. Įstaigos darbuotojams ir gyventojams nemokamai ir anonimiškai buvo atliekami greitieji ŽIV, sifilio, hepatitų B ir C testai. Visiems besitiriantiems buvo suteiktos ikitestinio ir potestinio konsultavimo paslaugos, taip pat suteikta visa klientus dominanti informacija, dalinama informacinė – prevencinė medžiaga. Su LRKD Raseinių skyriaus vadove Alma Kurmauskiene ir kitais įstaigos darbuotojais aptartos teikiamos paslaugos, jų įvairovė ir prieinamumas, tolesnio bendradarbiavimo galimybės.

Paslaugos teikiamos įgyvendinant projektą „Žemo slenksčio paslaugų Kėdainių rajone įvairovės didinimas ir plėtra“ (finansuoja Respublikinis priklausomybės ligų centras).

Projektu siekiama plėtoti kokybiškas žemo slenksčio paslaugas, įtraukiant paslaugų gavėjų šeimos narius, konsultuoti ir informuoti paslaugų gavėjus infekcijų plitimo, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žalos ir susijusių neigiamų pasekmių mažinimo, rizikingos elgsenos mažinimo, užkrečiamų ligų prevencijos bei saugesnės lytinės elgsenos klausimais.