Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena

Minint Pasaulinę vandens dieną, apie vandens naudą žmogaus sveikatai aiškinti nereikia, bet priminti verta.

Vanduo reikalingas mūsų organizmui, nes:

Vanduo suteikia daugiau energijos. Jei jaučiatės išsekę, su vandeniu gaukite energijos. Dehidratacija verčia jaustis pavargusiu. Reikiamas vandens kiekis padės jūsų širdžiai efektyviau pumpuoti kraują, o kraujui transportuoti deguonį ir kitas maistines medžiagas į jūsų ląsteles.

Vanduo mažina įtampą. Vanduo sudaro apie 80% jūsų smegenų tūrio. Jei esate dehidratuotas, jūsų kūnas ir protas yra apimti streso.

Vanduo stiprina raumenų tonusą.Geriamasis vanduo padeda išvengti raumenų spazmų ir „sutepa“ Jūsų kūno sąnarius. Trūkstant vandens, teks mankštintis ilgiau ir intensyviau, norint pasiekti trokštamą rezultatą.

Vanduo gerina virškinimą. Kartu su ląsteliena, vanduo yra labai svarbus geram virškinimui. Vanduo padeda tirpinti atliekų daleles ir sklandžiau perduoda Jūsų virškinimo traktui. Jei esate dehidratuotas, jūsų kūnas sugeria visą vandenį ir perduoti atliekas tampa gerokai sunkiau. Taigi, vanduo yra būtinas beveik kiekvienai kūno funkcijai.

Ar žinote, kad:

Žmogui kasdien reikia išgerti 2–3 litrus vandens.

Žmogaus organizmui kasdien reikia 10 litrų. (Jį pasigamina pats, endogeniniu būdu: su seilėmis – 1,5 litro, 1,5 litro pagamina skrandžio sultys, 0,7 litro – kasa, 3 litrus – žarnynas, 0,5 – tulžis).

Suaugusio žmogaus organizme yra apie 68 proc. vandens, iš jo kraujyje 90 proc., raumenyse – 77 proc., o smegenyse – 85 proc.

Nevalgęs žmogus gali išgyventi iki 40 parų, o be vandens numirs aštuntą.