Ką verta žinoti prieš atvykstant pas sveikatos priežiūros specialistą?

Paciento apsilankymo laikas yra ribotas, todėl vizitui pasiruoškite apgalvodamas pagrindinį tikslą: pakalbėti apie sveikatos problemą; gauti receptą vartojamiems vaistams ar pakeisti vaistus; gauti paskyrimą tyrimams; kalbėti apie numatomą operaciją ir / ar galimas kitas medicinines intervencijas, tyrimus, specialistų konsultacijas.

Jei įtariate, jog Jus kamuoja liga, būtina fiksuoti aplinkybes, užsirašyti simptomus: tai gali padėti diagnozuojant sveikatos sutrikimą ir nustatant gydymo prioritetus.

Lankydamiesi pas gydytoją užduokite savo paruoštus klausimus pradėdamas nuo svarbiausių. Jeigu nesuprantate atsakymo, tą patį klausimą užduokite dar kartą. Būtinai pasakykite gydytojui, jei abejojate, kad galėsite vykdyti jo rekomendacijas.

Pasiūlius gydymą, klauskite, ar yra kokių nors kitų pasirinkimų.

Gydytojui paskyrus vaistus, pasiteiraukite, kaip juos vartoti ir ar galimi pašaliniai reiškiniai bei informuokite, jei anksčiau turėjote kokių nors nepageidaujamų reakcijų į vaistus.

Laikykitės gydytojo nurodymų bei atlikite paskirtus tyrimus, nuvykite specialistų konsultacijoms.

Pakartotinai kreipkitės į gydytoją, jeigu: Jūsų sveikata pablogėjo; pradėjote vartoti nereceptinius vaistus; pajutote šalutinį vaistų poveikį ar turite kitokių problemų dėl vartojamų vaistų; norite sužinoti tyrimų rezultatus ir gydytojo rekomendacijas dėl šių tyrimų rezultatų.