Kėdainių PSPC – nauja medicinos psichologė

VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriaus komandą papildė nauja specialistė – medicinos psichologė Ieva Ragaliauskaitė. Po bakalauro studijų Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigė magistrantūrą, kur studijavo klinikinę sveikatos psichologiją. Kauno klinikų ikimokyklinio ugdymo skyriuje dirbo su vaikais, šiuo metu plečia darbinę veiklą – dirba ir su suaugusiais.

Kas yra psichologinis konsultavimas?

Tai yra pagalbos būdas žmonėms, kurie tarsi užstringa savo sunkumuose ir kai reikia žvilgsnio iš šalies. Supratimas apie savo vidinį pasaulį, sunkumus bei turimus resursus, dažnai padeda tai įveikti. Konsultacijose dėmesį telkiu į žmogaus savijautą ir į sunkumus sukėlusias priežastis. Manau, kad yra svarbu atrasti naują požiūrį į save, gyvenimą bei supančius žmones, o dirbdama su pacientu siekiu sukurti saugų ir palaikantį santykį.

Kokių laukiate pacientų?

Konsultacijoms lankytis gali nuo mažiausių (ikimokyklinio, jaunesnio mokyklinio amžiaus, paaugliai, vyresnio mokyklinio amžiaus jaunuoliai) iki vyriausių. Gali ateiti tie, kuriems kyla problemos ar sunkumai santykiuose tarp vaikų ir tėvų, vaikų auklėjime, ateityje tikiuosi galėsiu vertinti vaiko raidą, kadangi esu baigusi raidos mokymus. Laukiu pacientų, kuriems kyla kažkokių tai iššūkių asmeniniuose santykiuose – šeimoje, darbe, išgyvenant krizines, jautrias situacijas, siekiant geriau save suprasti. Ir visos kitos problemos, kurios aktualios pačiam žmogui.

Svarbu, kad žmonės apskritai ateitų ir kreiptųsi į specialistą ir kartu mes rasime tą būdą, galbūt išeitį kaip iš tos situacijos išeiti ar ją palengvinti. Pasakojant, dalinantis su kitu asmeniu apie iššūkius, užduodant klausimus, dažniausiai atsakymai patys ateina reikiamu momentu.