Apie pagalbą asmenims ir šeimai
VšĮ Kėdainių PSPC lankėsi ir su medikų benduomenes susitiko Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė Sandra Sagatienė ir Kėdainių moterų krizių centro vadovė Rita Stakniūnienė su centro darbuotoja Milda Beresnevičienė.
,,Susitikimo tikslas – dar kartą išgirsti apie tai, kad jūs esate, dirbate, plečiate savo veiklą, kokias teikiate paslaugas, kad mes savo pacientus taip pat galime informuoti ir skleisti žinią, kad jie nėra vieni ir pagalba tikrai yra, tik reikia pripažinti tą problemą ir dėl jos kreiptis. Visos institucijos, kiek galėsime, tiek ir gelbėsime. Tikimės, kad Kėdainiuose smurto bus mažiau“, – apibendrino Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė.
Moterų krizių centro vadovė R. Stakniūnienė pristatė 10 metų Lietuvoje vykdomą, o Kėdainiuose praėjusiais metais pradėtą teikti paslaugą. Kėdainiuose veikia specializuotos kompleksinės pagalbos centras, kuris atsakingas už pagalbą asmenims, patiriantiems smurto artimoje aplinkoje pavojų ar smurtą artimoje aplinkoje.
Tarp institucijų, kurios betarpiškai bendradarbiauja su žmogumi yra ir Kėdainių PSPC, taip pat švietimo, socialinės įstaigos, tos, kurios susiduria su žmogumi ir gali išgirsti, numatyti arba žinoti apie smurto pavojų. Smurtas artimoje aplinkoje bus užkardytas tada, kai bendruomenė susijungus ir mėgins tą daryti. Svarbiausia, įtikinti žmogų, kad jis nėra vienas ir kad yra, kas jam gali padėti.
R. Stakniūnienė pagarsino centro teikiamas paslaugas – tai informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, asmens palydėjimas, ekspertinis vertinimas, specializuota psichologo pagalba, specializuota teisininko pagalba.
Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė S.Sagatienė pagarsino, kad nuo 2015 m. iki 2024 m. vaikų, kurie buvo globojami Centre, sumažėjo nuo 62 iki 10. Centro patalpose vaikai nebegyvena nuo 2022 m.Šiuo metu paslaugos teikiamos dvejuose Šeiminiuose namuose.
Globos centro paslaugos teikiamos nuo 2018. Nuo tų metų vaikai, paimti iš nesaugios aplinkos, nebepatenka į instituciją. Jie iš karto apgyvendinami šeimos aplinkoje, budinčio globotojo šeimoje, arba artimųjų šeimose, arba asmenų, su kuriais susiję emociniais ryšiais, šeimose.
Nuo šių metų liepos 1 d. Lietuvos globos sistemoje pradėjo veikti nuolatinio globotojo institutas, kuriuo siekiama, kad kuo daugiau vaikų, likusių be tėvų globos, augtų šeimose.
Sandra Sagatienė teigė, kad Kėdainių pagalbos šeimai centras ir bendruomeniniai šeimos namai kompleksines paslaugas šeimai organizuoja ir teikia nuo 2023 m. liepos 1 d.,
Socialinis darbas su socialinę riziką patiriančiomis šeimomis Kėdainių rajono savivaldybėje vykdomas nuo 2017 liepos 1 d. Pagrindinės priežastys, kodėl jos teikiamos – priklausomybė nuo alkoholio; socialinių įgūdžių stoka bei smurtas ir prievarta.