Apie psichologinį atsparumą
VšĮ Kėdainių PSPC darbuotojams paskaitą ,,Psichologinis atsparumas ir jo ugdymas” skaitė Psichikos sveikatos skyriaus medicinos psichologė Simona Kutavičė.
,,Ši tema ypatingai svarbi medicinos darbuotojams, nes jų darbas yra sudėtingas, keliantis nemažai iššūkių ir stresinių situacijų. Nors kiekvienas iš mūsų savo asmeniniame gyvenime turime įvairių rūpesčių, problemų, bet ir darbe tenka patirti tam tikrą emocinį krūvį, todėl psichologinio atsparumo labai reikia“, – pažymėjo psichologė.
Pastebėta, kad psichologinis atsparumas mums padeda ne tik bendrąja prasme jaustis labiau pasitenkinusiu savo gyvenime, jaustis laimingesniems, labiau pasitikinčiais savimi, bet ir darbinėje sferoje apsisaugoti nuo neigiamo darbinio streso poveikio ir taip pasiekti gerų rezultatų, klestėti savo profesiniame kelyje, jaustis sėkmingiems ir tuo pačiu užtikrinti gerus rezultatus mūsų pacientams.
Psichologinis atsparumas gali būti apibūdinamas kaip gebėjimas sėkmingai prisitaikyti susidūrus su nepalankiomis ar stresinėmis situacijomis, kurios mūsų gyvenime yra neišvengiamos. Turint pakankamai gerus streso valdymo įgūdžius, galime suvaldyti savo stresą iki optimalaus, stresas kaip tik gali veikti mūsų naudai.
Psichologiškai atsparūs žmonės gyvena tokį patį gyvenimą – susiduria su rūpesčiais, problemomis, patiria stresą, liūdesį, pyktį, nerimą, bet jie turi gabumų veikti tose situacijose ir neigiamus įvykius susieti su pozityviais aspektais.
Psichologinis atsparumas nėra lygu gyvenimui be sunkumų – tai nuolatinis darbas su savimi. Psichologė pateikė pavyzdžių kaip tai padaryti.
Vienas iš jų – kasdien sau priminkime, kad mano gyvenime ne vien tik nesėkmės ir nelaimės, bet yra ir pozityvių, gerų dalykų, už kuriuos galiu būti dėkingas ir džiaugtis.