GERBIAMI  SVETAINĖS  LANKYTOJAI,

Siekiame glaudaus ir kokybiško bendradarbiavimo su Jumis. Norime žinoti Jūsų nuomonę apie įstaigoje teikiamas paslaugas. Mums svarbios Jūsų problemos, iškylančios lankantis mūsų įstaigoje. Klauskite, mes pasirengę operatyviai atsakyti į Jūsų  klausimus ir pasinaudoti Jūsų pasiūlymais  paslaugų kokybei ir darbo organizavimui gerinti.

Klausimus pateikite adresu [email protected]

Klausimas:

Noriu profilaktiškai pasitikrinti sveikatą dėl darbo, kur turėčiau kreiptis?

Atsakymas:

Pacientai profilaktiniam sveikatos tikrinimui registruojami VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro suaugusiųjų registratūroje darbo dienomis nuo 7.00 iki 17.00 val. arba tel. +370 347 61434; +370 347 61334; +370 347 61314; +370 612 04039.

Pacientas, kuris registruojasi telefonu, registratūros darbuotojui nurodo atvykimo pas gydytoją priežastį, savo vardą, pavardę ir gimimo datą.

Pacientai, atvykę į vietą, privalo eilių valdymo įrenginyje pasirinkti apsilankymo tikslą: paspausti 2-tą langelį, po to – profilaktinis tikrinimas.

Pasirinkus norimą paslaugą ir paspaudus nurodytą langelį, jums bus atspausdintas eilės numeris.

Maloniai prašome prisėsti šalia registratūros ir stebėti, kada ekranuose išvysite savo registracijos numerį. Pamatę savo eilės numerį, prieikite prie to registratūros langelio ir išdėstykite savo apsilankymo tikslą. Būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą

Paslaugos teikiamos:

  • Draustiems privalomuoju sveikatos draudimu VšĮ Kėdainių PSPC pacientams ir kitų įstaigų pacientams;
  • VšĮ Kėdainių PSPC pacientams nedraustiems privalomuoju sveikatos draudimu;
  • Įmonėms ir organizacijoms, norinčioms patikrinti savo darbuotojų sveikatą.

Klausimas:

Ar ilgai tektų laukti vairuotojų sveikatos patikrinimui?

Atsakymas:

Vairuotojų sveikatos tikrinimui eilių nėra!

VšĮ Kėdainių PSPC vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija dirba 31A ir 32 kabinetuose, darbo laikas – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 10.00 val. (Kėdainių PSPC, Budrio g. 5, Kėdainiai).

Rajono gyventojų patogumui, atvykstantiems į vairuotojų komisiją, nebereikia eiti į kitame pastate esantį Psichikos sveikatos skyrių – gydytojo psichiatro konsultacijos teikiamos vietoje, šalia registratūros esančiame 32 kab.

Iš anksto užsiregistruoti vairuotojų komisijai galima registratūros telefono numeriais: +370 347 61434, +370 347 61334, +370 347 61314, +370 612 04039 arba atvykus į registratūrą.

Siekiant didinti pirminės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, suteikiame galimybę registruotis vairuotojų sveikatos tikrinimui ir internetu: https://ipr.esveikata.lt Paspaudus šią nuorodą, reikėtų ieškoti paslaugos  – profilaktinis sveikatos tikrinimas pas bendrosios praktikos slaugytoją Elyną Sabaliauskienę. Vizito tipas – profilaktinis tikrinimas.

Primename, kad negalint atvykti konsultacijai, prašome ją atšaukti ir laisvą vietą suteikti kitam pacientui, kuriam reikia šios paslaugos.

Vairuotojų sveikatos tikrinimo paslaugos kaina apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu visų kategorijų vairuotojams – 26,30 Eur.

Vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas – nustatyti, ar dėl sveikatos būklės tikrinamas asmuo gali vairuoti atitinkamos kategorijos mechanines transporto priemones.

Atvykstant į vairuotojų komisiją, prašome turėti užpildytą ,,Vairuotojo garbės deklaraciją“. Šios deklaracijos esmė – vairuotojas savo sveikatos būklę įvertina pats, o sveikatai pablogėjus privalo kreiptis į gydytoją.

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma gali būti išduodama asmenims, ne daugiau kaip vienais metais jaunesniems nei nustatytas amžius, nuo kurio leidžiama vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

Vairuotojai ir kandidatai į vairuotojus, prisirašę Kėdainių PSPC, metų laikotarpyje turi būti apžiūrėti šeimos (vaikai iki 18 metų – vaikų ligų) gydytojo.

Vairuotojai, prisirašę kitose gydymo įstaigose, bet norintieji tikrintis sveikatą VšĮ Kėdainių PSPC, privalo turėti šeimos/vaikų ligų gydytojo paruoštą ,,Medicinos dokumentų išrašą/siuntimą”.

Jei apžiūros metu nustatoma, jog jūsų sveikatos būklė tinka vairavimui – pažymą gaunate iš karto (tiek popierinį, tiek elektroninį variantą). ​

Pagal naująją vairuotojų sveikatos tikrinimo tvarką, tikrintis sveikatą kas 10 metų privalo iki 55 metų amžiaus vairuotojai, 56-69 metų – kartą per 5 metus, 70-79 metų – kartą per 2 metus, o 80 metų ir vyresni vairuotojai – kartą per metus.

Individualiais atvejais apie tinkamumą vairuoti sprendžia Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija.

Primename, kad dėl privalomojo pirmosios pagalbos mokymo paslaugos, daugiau informacijos ir registracija galima telefonu: +370 612 04025 (Sveikatos mokymo kabinetas Nr. 57).

Klausimas:

Kokie vaikų skiepai yra apmokami iš PSDF?

Atsakymas: 

Lietuvoje pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje nustatytus terminus vaikai gydymo įstaigose yra nemokamai skiepijami nuo šių užkrečiamųjų ligų: tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, B tipo Haemophilus influenza infekcijos, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, pneumokokinės infekcijos, žmogaus papilomos viruso, rotaviruso, B tipo meningokoko. Už šiuos skiepus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų sumoka ligonių kasos.

Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvai arba globėjai turi būti informuojami apie vakcinų skyrimo tvarką, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą, o dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti būtina pasirašyti vaiko sveikatos raidos istorijoje.

Neskiepijama tik labai retais atvejais, pavyzdžiui, dėl sunkių ligų ar nusilpusios imuninės sistemos. Tačiau apie tai tėvus ar globėjus turi informuoti gydytojas. Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas, nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Prireikus (įkandus bet kokiam gyvūnui) vaikas gali būti nemokamai skiepijamas ir nuo pasiutligės (skiriama vakcina ir imunoglobulinas nuo pasiutligės).

Klausimas:

Jei šiemet baigiu mokyklą, ar turiu mokėti PSD mokestį?

Atsakymas:

Ligonių kasų specialistai abiturientams primena, kad mokyklos baigimas reiškia ne tik naują gyvenimo etapą, bet ir naujus įsipareigojimus rūpinantis savo privalomuoju sveikatos draudimu.

Visi jaunuoliai baigę mokyklą valstybės lėšomis privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d. Nuo rugsėjo 1-osios PSD valstybės lėšomis bus apdrausti tik tie abiturientai, kurie pradės mokytis Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES), taip pat Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių ir Šveicarijos profesinėse, aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės (dieninės) studijų formos studijų programą. Jaunuoliai, kurie pasirinks ištęstinių studijų programą, draudimu pasirūpinti turės patys.

18 metų sulaukę Lietuvos gyventojai, kurie nesimokys bendrojo lavinimo, profesinėse mokyklose, nestudijuos Lietuvos ar kitų Europos šalių aukštosiose mokyklose, neįsidarbins ar nebus draudžiami valstybės lėšomis dėl kitų priežasčių, turės kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio paskutinės dienos savarankiškai mokėti PSD įmokas – 58,63 euro.