Lietuvos Respublikos Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas

(dokumentą žiūrėti čia…)

Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas

(dokumentą žiūrėti čia…)

Viešosios įstaigos Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro

Darbuotojų elgesio kodeksas 

(dokumentą žiūrėti čia…)

Dėl pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims

(dokumentą žiūrėti čia…)

Paciento pranešimas apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) į vaistus

Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vaistą ar pastebėjus, kad dėl gyvybei pavojingos ligos vartojami vaistai,

vakcinos ar kontraceptiniai preparatai yra neveiksmingi, pacientai gali patys pranešti

Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT), užpildydami formą

„Paciento pranešimas apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR)“.

Daugiau informacijos galima rasti VVKT tinklalapyje www.vvkt.lt

(dokumentą žiūrėti čia…)

Ligos išmokos skyrimas paskyrus privalomą izoliaciją suaugusiam asmeniui

Jeigu suaugęs dirbantis asmuo lankėsi koronaviruso paveiktoje šalyje arba turėjo sąlytį su COVID-19 užsikrėtusiu žmogumi, jam gali būti skiriama privaloma izoliacija, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas ir mokama ligos išmoka.

Ligos išmoka priklauso, jei Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskiria privalomą izoliaciją suaugusiam asmeniui ir jis privalomos izoliacijos laikotarpiu neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu bei jam nėra paskelbta prastova. Tačiau sąlytį savo šeimoje turėjusiam asmeniui išduodant nedarbingumą NVSC pažymos nebereikia, bet tik tuomet, jei šeimos narys, su kuriuo asmuo turėjo sąlytį, gyvena kartu ir yra prirašytas prie tos pačios pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Svarbu! Nedarbingumas neišduodamas ir ligos išmoka nemokama, jeigu privaloma izoliacija paskiriama po vizito užsienio šalyje, kuri jau išvykimo metu buvo įtraukta į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą. Išimtis taikoma – tai yra nedarbingumas suteikiamas ir ligos išmoka mokama – jeigu į paveiktą šalį vykstama profesiniais, tarnybos, darbo tikslais.

Kai suaugusiam asmeniui yra skiriama privaloma izoliacija, bet nedarbingumo pažymėjimas negali būti išduodamas, jam gali būti išduodama medicininė pažyma, pateisinanti neatvykimą į darbą, tačiau ligos išmokos tokiais atvejais nemokamos.

Norint gauti nedarbingumo pažymėjimą reikia nuotoliniu būdu kreiptis į savo šeimos gydytoją ar asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

,,Sodros“ inform.

Daugiau informacijos: https:/https://www.sodra.lt/lt/situacijos/svarbi-informacija-gyventojams-covid-19/ligos-ismokos-skyrimas-paskyrus-privaloma-izoliacija-suaugusiam-asmeniui