Kėdainių rajono Motinystės mokykla

Vadovė Danutė Šilkaitienė
Tel. (8 347) 506 01 mob. tel. (8 611) 10420, el. p. [email protected]

Jau daugiau kaip dešimtmetį Kėdainių rajono Motinystės mokykloje organizuojami užsiėmimai, kuriuose dalyvaujantys Kėdainių PSPC specialistai: akušeriai – ginekologai, pediatrai, psichologai, kineziterapeutai, natūralaus maitinimo ir kiti specialistai stengiasi atsakyti į visus būsimiesiems tėvams rūpimus klausimus. Kursų metu informuojama, kokie fiziologiniai pakitimai vyksta moters organizme nėštumo metu, apibūdinami vaisiaus vystymosi ypatumai, aiškinama, kaip vyksta gimdymas, pateikiamos bendros žinios apie naujagimio priežiūrą bei skiepijimą, akcentuojami natūralaus maitinimo privalumai, pirmojo dantuko priežiūra. Nors asmeniniai kvietimai dalyvauti Motinystės mokyklos programose įteikiami besilaukiančioms moterims apsilankius pas gydytoją, būsimi tėčiai taip pat visada laukiami užsiėmimuose.

Užsiėmimų dalyviams platinama gausi mokomoji / informacinė medžiaga – lankstinukai, mamos knygelės, natūralaus maitinimo vadovai, brošiūros, vadovai pagimdžiusioms moterims, nėštumo kalendoriai, kūdikio dienoraščiai, pirmųjų kūdikio metų knygelės, ankstyvojo ugdymo vadovai ir daug kitų. Nuolatinis bendradarbiavimas su įvairiomis firmomis suteikia galimybę būsimiesiems tėveliams padovanoti Philips Avent, Johnson‘s baby, Colgate ir kitų firmų produkcijos. Taip pat dovanojami įrašai su Mocarto muzika, lopšinėmis, filmas „Mažylio higienos ABC“, užsiėmimų akimirkos – nuotraukos.

Motinystė – didelis ir svarbus gyvenimo posūkis, pakopa brandumo bei tobulėjimo link. Laukiantis kūdikio, ypač pirmojo, kyla begalė klausimų: kas rekomenduojama ir ko patariama vengti nėštumo metu, ar tikrai toks baisus yra gimdymas, kaip elgtis su atsiradusiu mažu žmogučiu, kuo ir kaip jį maitinti… Įvairių literatūros ir spaudos šaltinių yra daug, tačiau juose pateikiami duomenys dažnai prieštaringi. Šalia esančių mamų ir anytų patarimai, nors ir su didele meile ir rūpesčių išsakomi, gali nebeatitikti laikmečio, nepavyti medicinos pasiekimų. Kursuose taip pat lankosi nemažai moterų, gimdysiančių nebe pirmą kartą, kurios pasidalina savo asmenine patirtimi ir išgyvenimais.
Daug praktinės informacijos besilaukiančios moterys gauna apsilankiusios Akušerijos – ginekologijos skyriuje. Čia jos gali susipažinti su gimdyklos ir pogimdyvinių palatų aplinka, įranga bei dirbančiu personalu. Vizito metu aptariami gimdymo būdai, nuskausminimo galimybės ir kitos aktualios temos. Šis užsiėmimas įtrauktas į kursų programą.

Būsimosios mamos skatinamos pradėti mokytis specialios nėščiųjų mankštos kuo anksčiau, nes kūdikis tada gauna daugiau deguonies, gerėja medžiagų apykaita. Taip pat mankšta turi teigiamos įtakos taisyklingai vaisiaus padėčiai gimdoje. Kiekvieno užsiėmimo metu dalyviai turi galimybę dalyvauti praktinėse pratybose ,,Mankšta iki / po gimdymo”, naudojamos specialios priemonės (,,Gymnic” kamuoliai, lazdelės, juostos ir kt.).

Kuo daugiau būsimieji mamos ir tėčiai žinos apie žmogaus vystymąsi iki gimimo, tuo geriau jie supras kūdikio poreikius ir galės jaustis drąsūs, pasitikintys savimi. Tada rūpesčiai dėl gimdymo, vaikelio žindymo ir auginimo nebus bauginantys, bet malonūs ir džiugūs.

Informaciją apie organizuojamus užsiėmimus sekite skyrelyje „Naujienos“ ir internetiniame puslapyje www.sveikiked.w3.lt

Kėdainių rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija

Bendrijos pirmininkė – Aušra Pupkevičienė (Psichikos sveikatos skyriaus socialinė darbuotoja)

Mob. tel. 8 68655931

Bendrija nuo 2003 metų įsikūrusi Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriuje. Šiuo metu joje yra 37 nariai.

Bendrijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į sutrikusios psichikos žmones, jų reabilitavimo ir integravimo į visuomenę problemas.

Bendrijos uždaviniai:

  • vienyti neįgalius ir sveikus žmones;
  • padėti turiningai praleisti laisvalaikį žmonėms, turintiems psichinę negalią;
  • padėti spręsti problemas;
  • įtraukti į veiklą šeimos narius ir artimuosius;
  • organizuoti įgūdžių lavinimą ir atstatymą;
  • bendradarbiauti su giminingomis organizacijomis.

Užimtumas – žingsnis padedantis psichiškai neįgaliesiems nesijausti atstumtiems. Tokie žmonės  nebepajėgūs aktyviai dalyvauti darbo rinkoje, tačiau jų noras užsiimti naudinga veikla ir aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime yra neišnykęs. Sutrikusios psichikos žmonės yra talentingi, gabūs ir aktyvūs žmonės. Bendrasis užimtumas leidžia jiems realizuoti save pagal dominančius poreikius, nevaržomas jų individualumas. Kėdainių rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija globoja ir teikia paslaugas Kėdainių rajono psichikos neįgaliesiems, jų artimiesiems. Pagal poreikius ir pomėgius organizuojamos įvairios užimtumo veiklos,  vyksta savitarpio grupės veikla. Užsiėmimai vyksta Kėdainių PSPC Psichiatrijos dienos stacionare.