Kėdainių rajono Motinystės mokykla

Vadovė Danutė Šilkaitienė
Tel. (8 347) 506 01 mob. tel. (8 611) 10420, el. p. [email protected]

Jau daugiau kaip dešimtmetį Kėdainių rajono Motinystės mokykloje organizuojami užsiėmimai, kuriuose dalyvaujantys Kėdainių PSPC specialistai: akušeriai – ginekologai, pediatrai, psichologai, kineziterapeutai, natūralaus maitinimo ir kiti specialistai stengiasi atsakyti į visus būsimiesiems tėvams rūpimus klausimus. Kursų metu informuojama, kokie fiziologiniai pakitimai vyksta moters organizme nėštumo metu, apibūdinami vaisiaus vystymosi ypatumai, aiškinama, kaip vyksta gimdymas, pateikiamos bendros žinios apie naujagimio priežiūrą bei skiepijimą, akcentuojami natūralaus maitinimo privalumai, pirmojo dantuko priežiūra. Nors asmeniniai kvietimai dalyvauti Motinystės mokyklos programose įteikiami besilaukiančioms moterims apsilankius pas gydytoją, būsimi tėčiai taip pat visada laukiami užsiėmimuose.

Užsiėmimų dalyviams platinama gausi mokomoji / informacinė medžiaga – lankstinukai, mamos knygelės, natūralaus maitinimo vadovai, brošiūros, vadovai pagimdžiusioms moterims, nėštumo kalendoriai, kūdikio dienoraščiai, pirmųjų kūdikio metų knygelės, ankstyvojo ugdymo vadovai ir daug kitų. Nuolatinis bendradarbiavimas su įvairiomis firmomis suteikia galimybę būsimiesiems tėveliams padovanoti Philips Avent, Johnson‘s baby, Colgate ir kitų firmų produkcijos. Taip pat dovanojami įrašai su Mocarto muzika, lopšinėmis, filmas „Mažylio higienos ABC“, užsiėmimų akimirkos – nuotraukos.

Motinystė – didelis ir svarbus gyvenimo posūkis, pakopa brandumo bei tobulėjimo link. Laukiantis kūdikio, ypač pirmojo, kyla begalė klausimų: kas rekomenduojama ir ko patariama vengti nėštumo metu, ar tikrai toks baisus yra gimdymas, kaip elgtis su atsiradusiu mažu žmogučiu, kuo ir kaip jį maitinti… Įvairių literatūros ir spaudos šaltinių yra daug, tačiau juose pateikiami duomenys dažnai prieštaringi. Šalia esančių mamų ir anytų patarimai, nors ir su didele meile ir rūpesčių išsakomi, gali nebeatitikti laikmečio, nepavyti medicinos pasiekimų. Kursuose taip pat lankosi nemažai moterų, gimdysiančių nebe pirmą kartą, kurios pasidalina savo asmenine patirtimi ir išgyvenimais.
Daug praktinės informacijos besilaukiančios moterys gauna apsilankiusios Akušerijos – ginekologijos skyriuje. Čia jos gali susipažinti su gimdyklos ir pogimdyvinių palatų aplinka, įranga bei dirbančiu personalu. Vizito metu aptariami gimdymo būdai, nuskausminimo galimybės ir kitos aktualios temos. Šis užsiėmimas įtrauktas į kursų programą.

Būsimosios mamos skatinamos pradėti mokytis specialios nėščiųjų mankštos kuo anksčiau, nes kūdikis tada gauna daugiau deguonies, gerėja medžiagų apykaita. Taip pat mankšta turi teigiamos įtakos taisyklingai vaisiaus padėčiai gimdoje. Kiekvieno užsiėmimo metu dalyviai turi galimybę dalyvauti praktinėse pratybose ,,Mankšta iki / po gimdymo”, naudojamos specialios priemonės (,,Gymnic” kamuoliai, lazdelės, juostos ir kt.).

Kuo daugiau būsimieji mamos ir tėčiai žinos apie žmogaus vystymąsi iki gimimo, tuo geriau jie supras kūdikio poreikius ir galės jaustis drąsūs, pasitikintys savimi. Tada rūpesčiai dėl gimdymo, vaikelio žindymo ir auginimo nebus bauginantys, bet malonūs ir džiugūs.

Informaciją apie organizuojamus užsiėmimus sekite skyrelyje „Naujienos“ ir internetiniame puslapyje www.sveikiked.w3.lt