Pas gydytojus odontologus, burnos higienistus galima registruotis tel.: (8 347) 526 33; (8 347) 613 14 

                    internetu https://ipr.esveikata.lt

Gyd. Agnė RAGOŽIENĖ,

Odontologijos skyriaus vedėja

Tel. 8 686 80989

Vilma URBONAVIČIENĖ, 

vyr. slaugos specialistė

Tel. (8 347) 574 77

Odontologijos skyriuje dirba 11 gydytojų odontologų ir 10 odontologų padėjėjų. Teikiamos terapinės (dantų gydymo) ir chirurginės paslaugos (dantų rovimas, pūlinių atvėrimas ir kt.).

Skyriuje dirba 2 burnos higienistės, kurios atlieka profesionalią burnos higieną. Šios paslaugos pacientams, vyresniems nei 18 metų, yra mokamos. Pacientų registracija vyksta dantų gydymo skyriaus registratūroje.

Vaikų dantų ėduonies profilaktikos programa

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Odontologijos skyriuje nuo 2005 metų vykdoma vaikų dantų ėduonies profilaktikos programa. Programos uždavinys – apsaugoti tik išdygusius nuolatinius krūminius dantis nuo ankstyvo ėduonies. Tuo tikslu nuolatinių krūminių dantų vagelės ir įdubimai dengiami silantu – medžiaga, apsaugančia dantų kramtomuosius paviršius nuo bakterijų bei angliavandenių.

Silantinėmis medžiagomis dengiami nuolatiniai krūminiai dantys vaikams nuo 6 iki 8 metų, nuolatiniai antrieji krūminiai – nuo 11 iki 13 metų. Esant didelei dantų ėduonies rizikai (ją nustato gydytojas – odontologas), silantais dengiami ir kitų dantų, tai yra kaplių, o kartais ir viršutinių šoninių kandžių vagelės ir duobelės. Vieno danties padengimas silantu trunka 5 – 6 minutes. Procedūra visiškai neskausminga, jos metu nenaudojamas grąžtas. Dantų vagelės ir duobelės gerai išvalomos, kad jose neliktų apnašų, išplaunamos, išsausinamos ir užliejamos skysta medžiaga, kuri sukietinama šviesos (helio) lempa. Silantai išsilaiko duobelėse net kelerius metus ir saugo dantį nuo išorės poveikio. Be to, silantuose yra fluoro, kuris vėliau išskiria ir padeda sustiprinti vagelės ar duobelės emalį. Todėl silantai yra puiki profilaktikos priemonė.

Norintys pasinaudoti šia galimybe, galite kreiptis į Odontologijos skyriaus registratūrą nuo 7.00 iki 16.00 val. kiekvieną darbo dieną. Vaikai turi atvykti su vienu iš tėvelių / globėjų.

Kaip elgtis, kai Jums išrovė dantį?

  • 30 min.po danties išrovimo laikykite sukandę įdėtą tamponėlį. Jei kraujavimas nesiliauja, naują tamponėlį laikykime dar 20 min.
  • Pirmą parą po danties rovimo neskalaukite, kad neišskalautumėte susidariusio krešulio. Sekančias dienas galite skalauti dezinfekuojančiais tirpalais (ypač po valgio).
  • Patinimui mažinti ant skruosto dėkite ledo pūslę ir laikykite 30 min.
  • Nebadaukite, valgykite minkštesnį ir švelnesnį maistą.
  • Dantis valykite švelniai, ryte ir vakare.
  • Neperšalkite.
  • Venkite alkoholio pirmas 24 val.