SAUGOKIME SAVE IR KITUS!
Didėjant sergamumui sveikatos priežiūros įstaigose REKOMENDUOJAMA dėvėti medicinines kaukes ir naudoti kitas apsaugos priemones.
Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, medicininės kaukės dėvėjimas yra viena iš kvėpavimo takų infekcijų, tarp jų ir koronaviruso, prevencijos priemonių. Tačiau vien kaukės dėvėjimas nesuteikia visiškos apsaugos, todėl ji turi būti derinama su kitomis prevencijos priemonėmis, tokiomis kaip rankų higiena, kosėjimo-čiaudėjimo etiketu, mažiausiai 1 m. atstumo išlaikymu tarp savęs ir kito žmogaus.
PSO pasisako už racionalų medicininių kaukių naudojimą. Tai reiškia, kad kaukes reikia naudoti tik tuo atveju, jei pasireiškė kvėpavimo takų infekcijos simptomai (kosulys ar čiaudulys), jei įtariate lengvą SARS-CoV-2 infekciją arba slaugote asmenį, kuriam įtariama SARS-CoV-2 infekcija, lankotės sveikatos priežiūros įstaigose ir pan. Labai svarbu, kad kaukės būtų naudojamos taisyklingai. Kitu atveju jos gali neatlikti savo funkcijos.

Medicininės kaukės yra vienkartinės, todėl rekomenduojama laikytis gamintojo rekomendacijų ir nedėvėti jos ilgiau kaip 4 valandas. Taip pat rekomenduojama, prieš užsidedant kaukę, kruopščiai nusiplauti rankas su muilu ar įtrinti alkoholiniu antiseptiku.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai pataria, kad renkantis patikimą medicininę kaukę pirmiausia ant pakuotės reikia ieškoti Europinio sertifikavimo atitikties ženklo CE, o kaukę įsigijus, ją būtina teisingai dėvėti. Medicininė veido kaukė turi atitikti medicininės kaukės standarto EN 14683:2014 nustatytus reikalavimus, nes jų efektyvumas būna patvirtintas laboratoriniais tyrimais. Medicininė kaukė susideda iš trijų sluoksnių: vidurinis – filtro sluoksnis įklijuotas (įlietas) tarp dviejų audinio sluoksnių. Išorinė kaukės pusė dažniausiai būna spalvota, kurį visada turi būti išorėje, o šviesioji pusė liečiasi su veidu. Medicininių kaukių filtravimo efektyvumas siekia iki 95 procentų.
NEMOKAMAI medicininę kaukę pacientai gali pasiimti Kėdainių PSPC registratūrose.
Informacijos šaltinis: www.ulac.lt